Yazar:

Tarih:


Heybetli dağlarından karlar eksik olmayan Türkiye kayak merkezleri ile benzersiz kış tatili fırsatları sunuyor. Bursa, Bolu, Kayseri, Erzurum ve Erzincan gibi birçok şehir kayak turları için ideal noktalar arasında. Kış turizmi ve tatili alanında Türkiye’deki kayak merkezleri, Avrupa’daki en önemli duraklardan biri. Etkileyici kayak pistleri, şıklıktan ödün vermeyen lüks kışlık oteller ve doğanın içinde büyüleyici manzaralar... Kayak merkezlerinin güzelliği başta olmak üzere kışın tatile çıkmak için sayılabilecek daha çok fazla sebep var.

Kayak otellerine uzanan kış turları, hayata farklı bir renk katıyor. Bu kültürü paylaşan insanlar Türkiye kayak merkezlerindeki kar durumunu gün gün takip ediyor. Rutin iş yaşamından keyifli bir maceraya kapı açarak insana kısa sürede yenilenme fırsatı sunan muhteşem bir kış tatili deneyimlemeniz için Türkiye’nin birbirinden güzel kayak merkezlerini bir araya getirdik!

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi

Türkiye’nin en yüksek zirvesine sahip olan Erzurum Palandöken Kayak Merkezi, dünya üzerindeki sayılı kayak merkezlerinden biri. Türkiye’nin en soğuk hava koşullarına sahip bölgesinde bulunuyor. Bölgenin kuru bir havaya sahip olmasından dolayı ve geceleri hava sıcaklığının -40 derecelere ulaşması nedeniyle kar kalitesi bozulmuyor ve toz kar kaymanın keyfi yaşanıyor. Palandöken kar kalınlığı 2-3 m‘yi buluyor. Günlük 32 bin kişi kapasiteli, uluslararası olimpiyatlarının düzenlendiği pistleri barındırıyor. Keyifli bir kayak tatili için Erzurum Palandöken Kayak Merkezi sizi bekliyor!

Bir bakışta Palandöken

Palandöken pistleri

Toplam 28 km uzunluğunda, 22 adet pist bulunuyor. Mavi, kırmızı ve siyah pistlerin yer aldığı tesislerdeki en uzun pist 12 km.

Palandöken tesisleri

Saatte 4.500 kişi kapasiteli 5 adet telesiyej, saatte 300 kişi kapasiteli 1 adet teleski, toplam 1.800 kişi kapasiteli 2 adet baby lift ve saatte 1500 kişi kapasiteli 1 adet gondol lifti barındırıyor.

Palandöken yüksekliği

Yaklaşık 2.200 metreden başlayan pistler, 3.176 metre yüksekliğe kadar çıkıyor.

Palandöken kayak sezonu

Ekim ayının sonlarına doğru başlayan kayak mevsimi, mayıs ayının ilk haftalarına kadar yüksek kesimdeki pistlerinde kayak yapma imkânı sunuyor.

Palandöken’e ulaşım

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi şehir merkezine 15 dakika, Erzurum Havalimanı’na ise 30 dakika uzaklıkta yer alıyor. Erzurum uçak biletinizi alarak Palandöken’e rahatça ulaşabilirsiniz.

Palandöken’de konaklama 

5 yıldıza kadar çeşitli konfor derecelerine sahip Erzurum Palandöken Kayak Merkezi otelleri yüzme havuzları, fitness ve spa üniteleri, Türk hamamı gibi birçok olanak sunuyor.

Bursa Uludağ Kayak Merkezi

1933 yılından beri kayak yapılan Bursa Uludağ Kayak Merkezi, gerek ekim ve nisan ayları arasında sürekli karlar altında kalması gerekse İstanbul’a yakınlığı nedeniyle Türkiye’deki kayak merkezleri içinde en popülerlerinden biri. Uludağ Kayak Merkezi’nde kuzey ve alp disiplinleri gibi birçok kayak disiplini ve bütün kayak sporları için uygun pistler yer alıyor. Uludağ’ın meşhur teleferiği ise Bursa – Kadıyayla ve Kadıyayla – Sarılan arasında keyifli bir yolculuk sunuyor. Keyifli bir kayak tatili için Uludağ sizi bekliyor!

Bir bakışta Uludağ

Uludağ pistleri

Toplam 25 km uzunluğunda, 11 adet pist bulunuyor. Mavi, kırmızı ve siyah pistlerin yer aldığı tesislerdeki en uzun pist 2 km.

Uludağ tesisleri

11.000 hektarlık alana kurulmuş tesisler, 13 adet lift, 7 adet telesiyej ve 6 adet teleskiyi barındırıyor.

Uludağ yüksekliği 

Yaklaşık 1.750 metreden başlayan pistler, 2.435 metre yüksekliğe kadar çıkıyor.

Uludağ kayak sezonu

Aralık ayında başlayıp nisan ayı ortalarında son buluyor.

Uludağ’a ulaşım

Uludağ Kayak Merkezi ulaşım açısından şehir merkezine 45 dakika, Bursa Havalimanı’na ise 1 saat uzaklıkta yer alıyor. Bursa uçak biletinizi alarak Uludağ’a rahatça ulaşabilirsiniz.

Uludağ’da konaklama 

Uludağ kayak merkezi otelleri 3.000’in üzerinde yatak kapasitesine sahip. 23 özel turistik tesisin dışında kamuya ait 16 dinlenme ve konaklama tesisi bulunuyor.

Kayseri Erciyes Kayak Merkezi

Adını Roma İmparatorluğu zamanında eski Yunanca “Argaeos” kelimesinden alan Erciyes Dağı, Türkiye’nin en güzel ve görkemli dağlarından biri. Kayseri’nin 20 km güneyinde bulunan dağın yüksekliği 3.917 metreye ulaşıyor. Hem kış hem de yaz dönemleri için gerekli altyapıyı barındıran Kayseri Erciyes Kayak Merkezi, tüm yıl boyunca sportif aktivitelere ev sahipliği yapıyor. Ziyaretçiler emsalsiz bir manzarayı, sadece Erciyes’te yetişen pek çok çiçek ve bitki türünü keşfetme fırsatı buluyor. Keyifli bir kayak tatili için Erciyes Kayak Merkezi sizi bekliyor!

Bir bakışta Erciyes

Erciyes pistleri

Toplam 58 km uzunluğunda, 33 adet pist bulunuyor. Mavi, kırmızı ve siyah pistlerin yer aldığı tesislerdeki en uzun pist 5 km.

Erciyes tesisleri

Toplamda 22 km uzunluğunda 15 adet mekanik tesis bulunuyor. Saatte 36.000 adet yolcu taşıma kapasitesiyle dikkat çekiyor.

Erciyes yüksekliği

Yaklaşık 2.200 metreden başlayan pistler, 3.300 metre yüksekliğine kadar çıkıyor.

Erciyes kayak sezonu

Kış döneminde kayak, snowboard, kızak, kar yürüyüşü aktiviteleri yapılabileceği gibi bahar ve yaz dönemlerinde ise trekking, tırmanma, dağ bisikleti ve yamaç paraşütü gibi çeşitli aktivite imkanları sunuluyor.

Erciyes’e ulaşım

Erciyes Kayak Merkezi şehir merkezine 20 dakika, Kayseri Havalimanı’na ise 35 dakika uzaklıkta yer alıyor. Kapadokya – Erciyes Kayak Merkezi arası yolculuk 45 dakika sürüyor. Kayseri uçak biletinizi alarak Erciyes’e rahatça ulaşabilirsiniz.

Erciyes’te konaklama

Erciyes Kayak Merkezi otelleri pistlere yakın ve geniş kapasiteli. Çeşitli alışveriş ve gezi olanakları sunan 20 dakika uzaklıktaki şehir merkezinde ise lüks oteller yer alıyor.

Kocaeli Kartepe Kayak Merkezi

Yemyeşil ağaçların arasında, Sapanca Gölü’nün büyüleyici manzarası eşliğinde kayakla dolu günlere merhaba deyin. İstanbul’a yakınlığıyla Türkiye’nin en ünlü kayak merkezlerinden biri olan Kartepe, Samanlı Dağları ile Kocaeli Platosu arasında kayak tutkunları için eşine zor rastlanır bir ortam sunuyor. Buradaki kar kalınlığı hava koşullarına göre 200 cm’ye kadar çıkabiliyor. Hem yeni başlayanlara hem de uzmanlara hitap eden pistlerin mesafeleri 400 m ile 3500 m arasında değişiyor. Keyifli bir kayak tatili için Kartepe Kayak Merkezi sizi bekliyor!

Bir bakışta Kartepe

Kartepe pistleri

Mavi, kırmızı ve siyah bayraklı toplamda 21,7 km uzunluğunda 18 pist bulunuyor. En uzun pist 3,5 km.

Kartepe tesisleri

Kayak merkezinde 3 telesiyej ve 1 teleski bulunuyor.

Kartepe yüksekliği

Kayak merkezinde yükseklik 1.650 metreye kadar ulaşıyor.

Kartepe kayak sezonu

Aralık ayından mart ayına kadar kayak yapılabiliyor.

Kartepe’ye ulaşım

Kartepe Kayak Merkezi, İzmit merkeze 15 km uzaklıkta yer alıyor. Kocaeli uçak biletinizi alarak Kartepe’ye kolayca ulaşabilirsiniz.

Kartepe’de konaklama

Kartepe Kayak Merkezi’nde 250 odayı barındıran 5 yıldızlı bir otel bulunuyor. Otel, 500 kişilik bir restoranı ve kapalı yüzme havuzunu da içeriyor.

Kars Sarıkamış Kayak Merkezi

Kars Sarıkamış Kayak Merkezi’nde yılda ortalama 57 gün yağan kar, yerde yaklaşık 114 gün boyunca kalıyor. Sarıkamış kar kalınlığı normal kış koşullarında 1,5 metreye ulaşıyor. Sadece Alp Dağları’na mahsus “kristal kar” özelliğine sahip olan kar, kayak sporu için son derece elverişli. İri kristal tanelerden oluşan kar birbirine yapışmıyor. Bu nedenle kayak merkezi snowboard yapanlar için bir cazibe merkezi. Sarıkamış Kayak Merkezi, Cıbıltepe’nin muhteşem doğasında Alp disiplini, kuzey disiplini ve tur kayağı için çok uygun koşullar sunuyor. Keyifli bir kayak tatili için Sarıkamış Kayak Merkezi sizi bekliyor!

Bir bakışta Sarıkamış

Sarıkamış pistleri 

Toplam 12 km uzunluğunda, 9 adet pist bulunuyor. Ayrıca 5 km’si Dünya Kayak Federasyonu tarafından tescilli 45 km Cross Country kayak pistinin yer aldığı tesislerdeki en uzun pist 3,5 km.

Sarıkamış tesisleri

2 adet telesiyej ve 1 adet teleskiyi barındırıyor.

Sarıkamış yüksekliği 

2.200 metreden başlayan pistler, 2.900 metre yüksekliğe kadar çıkıyor.

Sarıkamış kayak sezonu 

Aralık ve mart ayları arasında kayak yapma olanağı sunuyor.

Sarıkamış’a ulaşım

Sarıkamış Kayak Merkezi şehir merkezine 45 dakika, Kars Havalimanı’na ise 50 dakika uzaklıkta yer alıyor. Kars uçak biletinizi alarak Sarıkamış’a rahatça ulaşabilirsiniz.

Sarıkamış’ta konaklama

Sarıkamış Kayak Merkezi otelleri 12 turistik tesiste 1200’ün üzerinde yatak kapasitesi sunuyor. Otellerde yemek imkânı olduğu gibi Kars kazı, piti ve hangel gibi yöresel lezzetler de hazırlanıyor.

Denizli Nikfer Bozdağ Kayak Merkezi

Denizli’nin Tavas ilçesinde bulunan Nikfer Bozdağ Kayak Merkezi, Ege Bölgesi’ndeki en büyük kayak merkezi. 2300 metrekare alan üzerine kurulu Nikfer Bozdağ Kayak Merkezi’nde, kayak mesafesi toplamda 11 km’ye kadar çıkıyor. Misafirlerine günübirlik seyahat ve eğlence sunan kayak merkezinde konaklama olanağı bulunmuyor. Yeme içme üzerine çeşitli seçenekler sunan Nikfer Bozdağ, kayakla dolup taşan eğlenceli anlar vadediyor. Keyifli bir kayak tatili için Denizli Nikfer Bozdağ Kayak Merkezi sizi bekliyor!

Bir bakışta Nikfer Bozdağ

Nikfer Bozdağ pistleri

Acemi, orta seviye ve profesyoneller için 12 kilometre uzunluğunda 3 pist bulunuyor. En uzun pist 1.700 m.

Nikfer Bozdağ tesisleri

Kayak merkezinde saatte 2.700 kişi kapasiteli 2 telesiyej ve 1 teleski hizmet veriyor.

Nikfer Bozdağ yüksekliği

Kayak merkezi 2.420 metre yükseklikte bulunuyor.

Nikfer Bozdağ kayak sezonu

Mevsim koşullarına göre yılda yaklaşık 3,5 ay boyunca kayak yapılabiliyor.

Nikfer Bozdağ’a ulaşım

Nikfer Bozdağ Kayak Merkezi, Denizli merkezine 85 km mesafede. Denizli uçak biletinizi alarak kayak merkezine kolayca ulaşabilirsiniz.

Nikfer Bozdağ’da konaklama

Nikfer Bozdağ Kayak Merkezi konaklama tesisi içermiyor. Denizli, merkezindeki çeşitli otellerde kayak severleri ağırlıyor.

Isparta Davraz Kayak Merkezi

Isparta Davraz Kayak Merkezi, Isparta şehir merkezinin 26 km güneydoğusunda, Eğirdir Gölü’nün harika manzarası eşliğinde kayak yapma fırsatı sunuyor. Davraz’ın coğrafi özellikleri, kayağın yanında diğer doğa sporlarının da yapılmasına imkân tanıyor.

Davraz Kayak Merkezi doğal dokunun yumuşaklığı ve mükemmel kar kalitesiyle yeni başlayan kayakçılara tehlikesiz rotalar, profesyonel kayakçılara da gönüllerince kayabilecekleri 8 ila 10 km’ye ulaşan benzersiz parkurlar sunuyor.

Kayak pistlerinin rakımı, mevcut mekanik tesislerle ulaşılabilen 1.650 m ila 2.150 m arasında değişiyor. Çığ ve kaybolma tehlikesinin olmaması kayak keyfini doruklara taşıyor. Davraz Kayak Merkezi’nin pistleri kuzey disiplini, Alp disiplini, tur kayağı ve snowboard için son derece uygun. Keyifli bir kayak tatili için Davraz sizi bekliyor!

Bir bakışta Davraz

Davraz pistleri 

Toplamları 23,5 km uzunluğa ulaşan 12 adet pist bulunuyor. Mavi, kırmızı ve siyah pistlerin yer aldığı tesislerdeki en uzun pist 4 km.

Davraz tesisleri 

4 adet mekanik tesis, 2 adet 2 koltuklu telesiyej, 1 adet teleski (T-bar), 1 adet dört koltuklu otomatik klemli bubble telesiyeji barındırıyor.

Davraz yüksekliği 

1.650 metredeki oteller bölgesinden başlayan pistler, 2.344 metre yüksekliğe kadar çıkıyor.

Davraz kayak sezonu 

Dört koltuklu otomatik klemli bubble telesiyejin olduğu 3. bölgede aralık ve nisan aylarında kayak yapılabiliyor.

Davraz’a ulaşım

Isparta Davraz Kayak Merkezi şehir merkezine 30 km, Süleyman Demirel Havalimanı’na 60 km uzaklıkta yer alıyor. Isparta uçak biletinizi alarak Davraz’a rahatça ulaşabilirsiniz.

Davraz’da konaklama

Davraz otelleri arasında 4 yıldızlı ve 280 yatak kapasiteli bir otel, 84 yataklı SDÜ konukevi, 55 yataklı bir oberj, 44 yatak kapasiteli 6 dağ evi ve 3 dağ kafeteryası öne çıkıyor.

Erzincan Ergan Kayak Merkezi

Ergan Kayak Merkezi, Erzincan’ın etrafı dağlarla çevirili olması nedeniyle kayak sporu açısından çok büyük bir potansiyele sahip. 2013 yılından beri çeşitli kayak yarışmalarına ev sahipliği yapıyor. Türkiye’de doğal karın en uzun süre yerde kaldığı Ergan Dağı Kayak Merkezi’nde yılın 180 günü kayak yapılabiliyor. Kayak sporu dışında, dağ ve buz tırmanışları, trekking, yamaç paraşütü, su kayağı, at safarisi gibi birçok seçenekle ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Keyifli bir kayak tatili için Ergan Kayak Merkezi sizi bekliyor!

Bir bakışta Ergan

Ergan pistleri 

Toplam 8,7 km uzunluğunda, 4 adet pist bulunuyor. Orta zorlukta pistlerin yer aldığı tesislerdeki en uzun pist 2,8 km.

Ergan tesisleri 

1.800 m, 2.662 m, 2.455 m, uzunluğundaki Türkiye’nin en uzun liftlerinden oluşan teleferik ve telesiyej tesisini barındırıyor. Mekanik tesisler saatte 3.700 kişi taşıma kapasitesiyle dikkat çekiyor.

Ergan yüksekliği

1.738 metreden başlayan pistler, 2.958 metre yüksekliğe kadar çıkıyor.

Ergan kayak sezonu

Yılın 6 ayı boyunca kayak yapma olanağı sunuyor.

Ergan’a ulaşım

Ergan Kayak Merkezi şehir merkezine 12 dakika, Erzincan Havalimanı’na ise 26 dakika uzaklıkta yer alıyor. Erzincan uçak biletinizi alarak Ergan’a rahatça ulaşabilirsiniz.

Ergan’da konaklama

Ergan Dağı Kayak Merkezi’nde otel bulunmuyor ama şehir merkezinde konaklama olanağı sunuyor. Kayak sonrası şehir merkezinde kış sporları ve avcılık gibi birçok spor dalı için alışveriş yapılabilecek mağazalar bulunuyor.

Kastamonu Ilgaz Kayak Merkezi

Kastamonu Ilgaz Kayak Merkezi, 2.850 metre yüksekliğindeki Ilgaz sıradağlarının üzerinde ve Ilgaz Milli Parkı içinde yer alıyor. Genel olarak sisli havası ve köknar ağaçlarıyla kaplı doğasıyla öne çıkıyor. Kayak yapanlar bu eşsiz güzellikleri seyretme fırsatı buluyor. İnişlerin genellikle yavaş yapıldığı kayak merkezi daha çok kayak sporuna yeni başlayanlar ve kendini geliştirmek isteyenlerin tercihi. Tüm pistlerde toz karda kayak yapmak mümkün. Keyifli bir kayak tatili için Ilgaz Dağı Kayak Merkezi sizi bekliyor!

Bir bakışta Ilgaz

Ilgaz pistleri

Toplam 2,8 km uzunluğunda, 2 adet pist bulunuyor. Uzun pistin mesafesi 1,5 km.

Ilgaz tesisleri

1 adet yürüyen bant, 1 adet telesiyej ve 1 adet teleski bulunuyor. Son model 4 kişinin oturabildiği (range table) telesiyejleri barındırıyor.

Ilgaz yüksekliği

Yaklaşık 2.000 metreyi bulan pistlerin başlangıç noktasıyla varış noktası arasında 400 m bulunuyor.

Ilgaz kayak sezonu

Aralık ayında başlayan kayak mevsimi nisan ayına kadar sürüyor.

Ilgaz’a ulaşım

Kastamonu Ilgaz Kayak Merkezi şehir merkezine ve Kastamonu Havalimanı’na 40 km uzaklıkta yer alıyor. Kastamonu uçak biletinizi alarak Ilgaz’a rahatça ulaşabilirsiniz.

Ilgaz’da konaklama

Kayak merkezi bünyesindeki Ilgaz Kayak Merkezi otelleri çok sayıda seçenek sunuyor. Daha lüks bir konaklama için Kastamonu şehir merkezindeki oteller de tercih ediliyor.

Sivas Yıldız Dağı Kayak Merkezi

Sivas, dünyada kayak turizmi açısından en çok kabul gören, termal tesisle kayak keyfini bir arada yaşatan nadir yerlerden biri. Yıldız Dağı – Sıcak Çermik bağlantısı kış turizmiyle termal turizmi buluşturuyor. Türkiye’deki kayak merkezleri içinde de önemli bir yeri olan Sivas Yıldız Dağı Kayak Merkezi kayak, snowboard, kızak, trekking gibi kış sporlarının yanı sıra yaz sporları için de kampçılık, dağ bisikleti gibi çeşitli tercihler sunuyor. Yıldız Dağı eteğindeki Yıldız Gölü’nde ise dalış ve jet ski gibi su sporları yapılabiliyor. Keyifli bir kayak tatili için Yıldız Dağı Kayak Merkezi sizi bekliyor!

Bir bakışta Yıldız Dağı

Yıldız Dağı pistleri 

Toplam 10 km uzunluğunda, 7 adet pist bulunuyor. Yıldız Dağı tesislerindeki en uzun pist 2,1 km.

Yıldız Dağı tesisleri

1 adet teleski, 2 adet telesiyej, 2 adet yürüyen bant, 1 adet kapalı buz pisti ve 2 adet günübirlik tesisi barındırıyor.

Yıldız Dağı yüksekliği

1.720 metreden başlayan pistler, 2.330 metre yüksekliğe kadar çıkıyor.

Yıldız Dağı kayak sezonu

Aralık ayında başlayan kayak mevsimi nisan ayına kadar sürüyor.

Yıldız Dağı’na ulaşım

Sivas Yıldız Dağı Kayak Merkezi şehir merkezine 45 dakika, Sivas Havalimanı’na ise 1 saat uzaklıkta yer alıyor. Sivas uçak biletinizi alarak Yıldız Dağı’na rahatça ulaşabilirsiniz.

Yıldız Dağı’nda konaklama

38 odası bulunan tesis içinde 36 standart oda ve 2 junior suit odası mevcut. Ayrıca Yıldız Dağı otelleri arasında 110 yatak kapasiteli ve dağ manzaralı bir otel öne çıkıyor.

Elazığ Hazarbaba Kayak Merkezi

Hazarbaba Dağı, Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 2.347 metre yüksekliğe kadar uzanıyor. Bu heybetli dağın üzerinde yer alan Elazığ Hazarbaba Kayak Merkezi, Hazar Gölü manzarasıyla ziyaretçilerine etkileyici anlar yaşatıyor. Slalom yapmayı gerektiren inişlerden oluşan Hazarbaba pistleri profesyonel kayakçıların beğenisini topluyor. Gelişmiş tesisleriyle hizmet veren kayak merkezi, ulaşım noktalarına yakınlığıyla dikkat çekiyor. Keyifli bir kayak tatili için Hazarbaba Kayak Merkezi sizi bekliyor!

Bir bakıştaHazarbaba

Hazarbaba pistleri

Toplam 3 km uzunluğunda, 8 adet pist bulunuyor. Amatörlere ve profesyonellere uygun pistleri barındırıyor.

Hazarbaba tesisleri

1.700 metre teleski ve kafeterya olanaklarını barındırıyor.

Hazarbaba yüksekliği

Pistler yaklaşık 1.850 metre yükseklikte yer alıyor.

Hazarbaba kayak sezonu

Aralık ayının sonlarına doğru başlayan kayak mevsimi, mart ayı sonuna kadar sürüyor.

Hazarbaba’ya ulaşım

Hazarbaba Kayak Merkezi Elazığ merkezine 30 dakika, Elazığ Havalimanı’na ise 22 dakika uzaklıkta yer alıyor. Elazığ uçak biletinizi alarak Hazarbaba’ya rahatça ulaşabilirsiniz.

Hazarbaba’da konaklama

Hazarbaba Kayak Merkezi’ne 6 km mesafedeki Hazar Gölü’nün yanında 100 ve 150 yataklı iki büyük otel bulunduğu gibi, Elazığ şehir merkezinde de çok kaliteli oteller bulunuyor.

Tunceli Ovacık Kayak Merkezi

Tunceli’nin kristal karlı dağlarında hünerlerinizi göstermeye hazır mısınız? Ovacık Kayak Merkezi’nin snowboard ve kayak tutkunlarına sunduğu muhteşem ortamda siz de yerinizi almalısınız. Burası hem amatörleri hem de profesyonelleri en iyi şekilde ağırlıyor. 300 metre uzunluğundaki babylift çocukların ve kayağa yeni başlayanların güvenli bir şekilde kaymasını sağlıyor. Eğimsiz pist uzunluğu, Ovacık Kayak Merkezi’nin uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapmasına olanak sunuyor. Keyifli bir kayak tatili için Ovacık Kayak Merkezi sizi bekliyor!

Bir bakışta Ovacık

Ovacık pistleri

Toplam 1,2 km uzunluğundaki pist, 300 metre uzunluğunda babylift pisti de barındırıyor.

Ovacık tesisleri

100 kişi taşıma kapasiteli teleski, bir kar ezme makinesi ve bir kar motoru hizmet veriyor.

Ovacık kayak sezonu

Yılın yaklaşık 5 ayı boyunca kayak yapma imkânı sunuyor.

Ovacık’a ulaşım

Ovacık Kayak Merkezi, Tunceli’ye 1 saat 20 dakika uzaklıkta yer alıyor. Erzincan uçak biletinizi alarak Erzincan Havalimanı’ndan Ovacık’a yaklaşık 3 saatte ulaşabilirsiniz.

Ovacık’ta konaklama

Tunceli Ovacık Kayak Merkezi’nde 35 oda ve 70 yatak kapasiteli konaklama tesisi yer alıyor.

Ladik Akdağ Kayak Merkezi

Türkiye’deki kayak merkezleri listesinde yönümüzü kuzeye doğru çeviriyoruz. Karadeniz’in kendine özgü doğal güzellikleri arasında kar keyfi yapmak istiyorsanız Samsun’un Ladik ilçesinde yer alan Ladik Akdağ Kayak Merkezi tam size göre! Kayağa yeni başlayacaklar ve profesyoneller için uygun pistler barındıran merkezi, çocuklarınızla geçireceğiniz keyifli bir kayak tatili için rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ladik Akdağ Kayak Merkezi’nde 2 bin rakımlı zirveye çıkıp, karla kaplı doğada muhteşem manzaranın keyfini çıkarmayı unutmayın. Güzel anılarla ayrılacağınız Ladik Akdağ Kayak Merkezi sizi bekliyor!

Bir bakışta Ladik Akdağ

Ladik Akdağ pistleri

6 adet pist bulunuyor, pistlerin uzunluğu en fazla 3.500 metre. Amatörlere ve profesyonellere uygun pistler barındırıyor.

Ladik Akdağ tesisleri

1.350 metre uzunluğunda telesiyej bulunduruyor. Tesiste konaklama, restoran gibi seçenekler yer alıyor. Tesiste ayrıca kayak kiralama, kızak, atv safari, kar motosikleti turları gibi birçok sportif imkân da mevcut.

Ladik Akdağ yüksekliği

Ladik Akdağ Kayak Merkezi’nde 1500-2000 rakım aralığında kayak yapılıyor.

Ladik Akdağ kayak sezonu

Kasım ayının sonlarına doğru başlayan kayak mevsimi, mart ayı ortasına kadar sürüyor.

Ladik Akdağ’a ulaşım

Ladik Akdağ Kayak Merkezi, Samsun merkezine ortalama 50 dakika, Ladik ilçe merkezine ise 20 dakika mesafede yer alıyor. Samsun uçak bileti alarak Ladik Akdağ’a rahatça ulaşabilirsiniz.

Ladik Akdağ’da konaklama

Ladik Akdağ Kayak Merkezi’ne yürüme mesafesinde olan otellerde konaklayabilirsiniz.

Ordu Çambaşı Kayak Merkezi

Doğasıyla pek meşhur Ordu, Çambaşı Kayak Merkezi ile tabiat severlere mükemmel manzaralar eşliğinde kayağa çağırıyor. Ortalama 2 bin rakımlı yaylalara bakan kayak tesisi çevresinde dağ evi deneyimi yaşamak isteyenler için birçok konaklama seçeneği bulunurken, Çambaşı Kayak Merkezi her seviyeden kayak sporuyla ilgilenen gezginlere hitap ediyor.

Bir bakışta Çambaşı

Çambaşı pistleri

Toplam 17 km 275 m uzunluğunda 11 adet pist bulunuyor. Orta zorluk ağırlıklı pistlerin yanı sıra kolay ve zor pistlerin yer aldığı tesislerdeki en uzun pist 2203 m.

Çambaşı tesisleri

Toplamda 11 piste ulaşım sağlayan 1.753 metre ve 1.104 metre yüksekliğinde 2 adet telesiyej hattı bulunuyor.

Çambaşı yüksekliği

Pistler yaklaşık 1850 m yüksekliğinde yer alıyor.

Çambaşı kayak sezonu

Kasım ayının sonlarına doğru başlayan kayak sezonu, bahar mevsimi gelene kadar devam ediyor.

Çambaşı’na ulaşım

Ordu şehir merkezine 55 km uzaklıkta bulunan Ordu Çambaşı Kayak Merkezi, Ordu Giresun Havalimanı’na yaklaşık 1 saat 45 dakika uzaklıkta yer alıyor. Ordu – Giresun uçak biletinizi alarak Çambaşı Kayak Merkezi’ne rahatça ulaşabilirsiniz.

Çambaşı’nda konaklama

Çambaşı Yaylası çevresinde birçok butik ve orta kalitede otel bulunuyor. Dağ evi ve bungalov tipi konaklama imkanlarının bulunduğu otellerde, misafirlere klima, uydu vb. hizmetler sunuluyor.

Bingöl Haserek Kayak Merkez

Kış turizminin popüler rotalarında Doğu Anadolu Bölgesi, yılın uzun bölümünde karlı kalan zirvelerinde kayak severleri buluşturuyor. Haserek Dağı eteklerine kurulmuş Bingöl Haserek Kayak Merkezi, mütevazı tesisleri, her seviyeden kayak sporcusuna hitap eden pistleri, gelişmiş ulaşım olanakları ve kusursuz manzaralarıyla unutulmaz bir kış tatili deneyimi olmaya aday.

Bir bakışta Haserek

Haserek pistleri

En uzunu 1200 m olmak üzere toplam 1600 m uzunluğunda 3 adet pist bulunuyor.

Haserek tesisleri

Haserek tesislerinde 300 kişi kapasiteli telesiyej ve 320 kişi kapasiteli teleski sistemi yolculara hizmet veriyor. Ayrıca amatör kayakçılar için tesislerde bir adet Baby Lift bulunuyor.

Haserek yüksekliği

Kayak merkezi 2.238 m rakımlı Haserek Dağı üzerinde bulunuyor.

Haserek kayak sezonu

Aralık ayında başlayan kayak sezonu, nisan ayına kadar devam ediyor.

Haserek’e ulaşım

Bingöl şehir merkezine 28 km uzaklıkta bulunan Haserek Kayak Merkezi, Bingöl Havalimanı’na yaklaşık 50 dakika uzaklıkta yer alıyor. Bingöl uçak biletinizi alarak Haserek Kayak Merkezi’ne rahatça ulaşabilirsiniz.

Haserek’te konaklama

Bingöl Haserek Kayak Merkezi’nde 70 kişilik bir otel tesisi bulunuyor.

Hakkâri Merga Bütan Kayak Merkezi

Türkiye’deki kayak merkezleri içinde yakın bir zamanda hizmete açılan Hakkâri Merga Bütan Kayak Merkezi, kış sporları sevenler için yeni sayılabilecek bir adres. Özellikle İran ve Irak tarafından gelen turistlerin uğrak yeri olan kayak merkezi, 2 bin 800 rakımlı olması ve yeni pistleriyle unutulmaz bir kayak deneyimi sunuyor. Üstelik Hakkâri’de karın yerde çok uzun bir zaman kalması bu merkezdeki kayak sezonunu oldukça verimli hale getiriyor. Zira Hakkâri Merga Bütan, 6 ay boyunca ziyaretçilerine hizmet vererek sezonu en geç kapatan kayak merkezi özelliğine sahip.

Aklınızda olsun; Hakkâri Merga Bütan Kayak Merkezi’nde kayak dışında dağcılık, dağ bisikleti ya da rafting gibi sporları da deneyimleyebilirsiniz.

Bir bakışta Merga Bütan

Merga Bütan pistleri

Toplam 6.000 metre uzunluğunda 3 adet pist bulunuyor.

Merga Bütan tesisleri

Hakkâri Merga Bütan Kayak Merkezi tesislerinde 4’lü telesiyej sistemi yolculara hizmet veriyor.

Merga Bütan yüksekliği

Kayak merkezi 2 bin 800 rakımlı Hakkâri Merga Bütan Yaylası üzerinde bulunuyor.

Merga Bütan kayak sezonu

Aralık ayında başlayan kayak sezonu, mayıs ayına kadar devam ediyor.

Merga Bütan’a ulaşım

Hakkâri şehir merkezine 12 km uzaklıkta bulunan Merga Bütan Kayak Merkezi, Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’na yaklaşık 1 saat 34 dakika uzaklıkta yer alıyor. Hakkâri uçak bileti alarak Merga Bütan Kayak Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

Merga Bütan’da konaklama

Hakkâri Merga Bütan Kayak Merkezi’nde 120 yataklı bir otel tesisi bulunuyor.