Biz Kimiz?

Ankyra Turizm bir otel sağlayıcısı, tur operatörü ve özel etkinlik planlayıcısıdır. Misyonu, seyahatin ve keşfetmenin, lüksün ve konforun hayatın vazgeçilmez bir parçası olduğuna inanmak ve herkesin bu mutluluğu yaşamasını sağlamaktır. Ankyra Turizm, seyahatlerinizi planlayan ve mutluluğunuzu ön planda tutan bir ekip olarak hizmet verir. Güvenliğinizi ve konforunuzu önemseyen bir seyahat arkadaşı olarak, evinizden ayrıldığınız andan geri dönene kadar sizinle birlikte olurlar.

Ankyra Turizm, sektörde 10 yılı aşkın tecrübeye sahip bir firma olarak fark yaratmayı hedefler. Her seyahat severle güçlü ve sarsılmaz bir bağ kurarlar, misafirlerini dostları gibi görürler. Etik değerlere ve vizyonist bir düşünce yapısına sahip olan Ankyra Turizm, sektördeki varlığını ve müşterilerinin anılarında yerini korumak için sürekli gelişir ve ilerler.

  • Çok Yönlü Hizmet Anlayışı
  • Misyon Odaklı Ekip
  • Deneyim ve Sürekli Gelişim
Müşteri memnuiyeti
son 10 yılda.

Ankyra, Frigler zamanında önemli bir kentti. Pers İmparatorluğu’na giden Kral Yolu üzerinde bulunuyordu ve MÖ 333’te Büyük İskender’in III. Darius ile savaşmaya giderken Ankyra’dan geçtiği kayıtlarda yer alır.

Tarihçi Pausanias’a göre Ankyra, Kral Midas’ın kurduğu kentti. Pausanias, “gemi çapası” anlamına gelen Ankyra adının, Frig kralı Midas’ın bir demir parçası bulduğu yere Anker (Yunanca gemi çapası anlamında) ismini vermesinden kaynaklandığını ve Kral Midas’ın, kente adını veren çapayı Zeus Tapınağı’nda sakladığını söylemektedir.

2. yüzyılın ortalarında yaşamış olan Lidyalı seyyah Pausanias, Galatlar’ın Anadolu’ya yerleşmeleri hakkında bilgi verirken, Ankara’dan da söz eder. “Ankyra” kentini Gordios’un oğlu Midas’ın kurduğunu ve Frigler’in bir kenti olduğunu anlatır. Yunanca ve Latince gemi çapası demek olan kentin ismi için açıklama yapma gereğini duyan Pausanias, Midas’ın bulduğu gemi çapasının, kendi dönemine kadar Jüpiter Tapınağı’nda saklandığını söyleyerek kentin isminin hikâyesini aktarır. Çapa, 2. yüzyıldan itibaren sikkelerin üzerine de işlenmektedir. Gene Pausanias, adı geçen metinde, Midas kaynağı adı ile bilinen ve üzerine öyküler yazılan su kaynağının Ankyra kentinde olduğunu bildirir ve “İşte Galatlar bu Ankyra kentini aldılar” der.

SİZ İSTEYİN, BİZ YAPALIM

Sizin için en değerli hizmeti sunuyoruz

Bize her zaman kolaylıkla ulaşabilir uzmanlarımızdan yardım alabilirsin.